Saaremaal on väga palju imelisi kohti, mida külastada - siin on mõned meie lemmikud!

Paadisõit Karujärvel enne päikeseloojangut

Paadisõit Karujärvel enne päikeseloojangut

Kalapüük Pidula Forellis

Kalapüük Pidula Forellis

panga cliff, panga pank in saaremaa.jpg

Jalutuskäik Panga pangal

Kuressaare Loss

Kuressaare piiskopilinnus, mida rahvasuus kutsutakse ka Kuressaare lossiks, on rajatud 14. sajandil. Tänapäeval paikneb linnuses Saaremaa Muuseum koos püsiekspositsiooni ja eriilmeliste ajutiste näitustega.
Kuressaare piiskopilinnuse konvendihoone on ainuke oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne kindlusehitis Baltiriikides. Lisaks esteetilisele elamusele, mille annab arhitektuuri stiilsus, väljapeetus ja suurejooneline ilu, võimaldab linnuse külastamine saada mitmekülgseid ajalooteadmisi, saavutada vahetu kontakt minevikuga ning tunda keskaja hõngu.


Angla Tuulikud

Anglas ootab Sind ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Viiest veskist neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud, ehitatud käesoleva sajandi alguses. Nende keskel seisab veidi kõrgem 1927. aastal püstitatud hollanditüüpi veski.
Tänaseks on tuulikutele lisandunud Angla Pärandkultuurikeskus, kus on võimalus erinevate meistrite juhendamisel osaleda töötubades - savikojas, villakojas, vildikojas. Kätt saab proovida ka koduleivaküpsetamises.


Panga Pank

Panga pank on Lääne-Eesti ja saarte kõrgeim aluspõhjapaljand. Looduskaitsealal on lummavalt ilus päikseloojang, saad pidada piknikku, vaadelda linde, teha kauneid loodusfotosid ja kiikuda külakiigel.  Pangal on ka dolomiidist päikesekell.


Muhu Seikluspark

Muhu seikluspargis saavad kõrgust trotsida nii suured kui väikesed, nii algajad kui edasijõudnud. Pargis on üle 1,2 km radasid, rajad on huvitavad ja annavad hea koormuse. Raskemad rajad kuuluvad kindlasti Eesti väljakutsuvamate radade hulka. Suvel saab ennast proovile panna ööronimisel, kastironimisel ja ronimisseinal. Lastele on mänguväljak, liivakast ja kiigeplats. Kui ronimine ei kõneta, siis saab minna uitama Nõukogude sõjaväebaasi radadele. Seikluspargi juures asuval loodus- ja õpperajal saab teadmisi militaarpärandi ja alale iseloomulike taime-, linnu- ja putukaliikide kohta.


Sõrve Tuletorn

Sõrve Tuletorn on Läänemere kõrgeim (52 m) tuletorn, kus avaneb imeilus vaade Sõrve poolsaarele. Väikelastega võib tuletorni tippu ronimine olla keeruline, seega seda ei soovita.


Pidula Forell

Nagu nimigi ütlesb, siis saab Pidula Forellis ise (võib ka abi küsida) kala püüda ning see küpsetatakse kohe kohapeal valmis - väga maitsev! Samuti saab seal tasuta paadiga sõita (juhul, kui kala ostad). Ideaalne igale vanusele - kohapeal olemas ka laste mänguväljak. Meie lastele seal väga meeldis!


Muhu Jaanalinnu Farm


Farmis elavad jaanalinnud, emud, kängurud, alpakad ja ponid. Suvel töötab aias kohvik, kus pakutakse kohalikust toorainest valmistatud hõrgutisi. Lastele meeldib väga jaanalindudele maisiteri pakkuda. Farmis on ka ainulaadne võimalus Eestis näha sebrasid ja punakängurusid.


Karujärv

Karujärv on ümbritsetud ilusate mändidega - meie lemmik koht ujumiseks, kuna järvevesi on alati soojem kui merevesi. Samuti on seal suvel avatud söögikoht ja paadilaenutus (väga soodsa hinnaga).


Reinu Ratsatalu

Me ise ei ole nende juures hobustega ratsutamas käinud, kuid julgeme soovitada kõigile, kes ratsutama minna tahavad. Palun kontakteeruge varakult ette, et kindel olla, et teile sobiv kuupäev saadaval on.

Kui juhtute Saaremaale juunis või juuli alguses, siis kindlasti soovitame külastada Saaremaa Puukooli poolt korraldatud pojengifestivali! See on ühe lillearmastaja lemmikpaiku, kus näeb tuhandeid pojenge õitsemas üheaegselt! Pojengifestivali kulminatsioon on tavaliselt 13. - 26. juuni, kus lõpetavad õitsemist varajased, õitsevad keskmised ja alustavad õitsemist hilised sordid. Ja veel - oma lemmikuid taimi saad ka kaasa osta!